RADIO WROCŁAWMIĘDZYNARODOWĄ
STACJĄ ROKU!

Słuchaj teraz

RADIO WROCŁAWMIĘDZYNARODOWĄ
STACJĄ ROKU!

Koncert

Depeche Mode to jeden z najbardziej wpływowych, uwielbianych i najlepiej sprzedających się zespołów świata. 7 czerwca zabraliśmy Was na wyjątkowy koncert do Drezna!

Działając niezmiennie od 1981 roku – Martin Gore, Dave Gahan i Andy Fletcher – wciąż zdobywają uznanie fanów i krytyków, a niezliczona ilość artystów przyznaje się do inspiracji ich dokonaniami. Poprzednie 13 albumów studyjnych DM dotarło to TOP 10 list sprzedaży w ponad 20 krajach, w tym Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ostatni – Delta Machine – zadebiutował na szczycie oficjalnych list sprzedaży płyt z 12 krajach, także w Polsce, gdzie był najlepiej sprzedającą się zagraniczną płytą roku 2013.

Jesienią ub.r. nakładem Sony Music Entertainment ukazała się antologia Video Singles Collection: 3 płyty DVD z ponad czterema godzinami przełomowych teledysków zespołu, po raz pierwszy zebranych razem na jednym wydawnictwie.

W Radiu Wrocław w marcu prezentowaliśmy nową, 14. studyjną płytę zespołu Spirit. Nowy materiał grupy ukazał się nakładem należącej do Sony Music wytwórni Columbia, a promuje go singiel Where’s The Revolution, udostępniony we fragmencie jeszcze w ub. roku na konferencji prasowej zespołu w Mediolanie.

Spirit to efekt początku współpracy Depeche Mode z producentem Jamesem Fordem z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys) i pierwsza nowa muzyka zespołu od czasu wydanej w 2013 roku i świetnie przyjętej płyty Delta Machine, która zadebiutowała na 1. miejscu oficjalnych zestawień sprzedaży płyt w 12 krajach, także w Polsce. Album zbiera znakomite noty od tych, którzy mieli okazję się z nim zapoznać – Magazyn Q uznał go za „jeden z najmocniej naładowanych energią albumów Depeche Mode od lat”.

W ramach promocji płyty Spirit zespół wyruszył w światową trasę koncertową. Pierwszą, europejską część trasy, zobaczy ponad 1,5 miliona widzów na 34 koncertach w 21 krajach. Początek „Global Spirit Tour” odbędzie się 5 maja w Sztokholmie a po serii występów na stadionach Europy grupa przeniesie się do Ameryki Północnej i Południowej. W Polsce Depeche Mode wystąpią z jedynym koncertem 21 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Photo Credit Anton Corbijn
Photo Credit Anton Corbijn
Photo Credit Anton Corbijn
Używamy plików cookies w celu zapewnienia użytkownikom bezpieczeństwa, serwowania reklam oraz zbierania statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze można zmienić te ustawienia w opcjach przeglądarki. Polityka prywatności